تاریخچه و موقعیت جغرافیایی ونیز ایتالیا - سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir
سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

تور خارجی و داخلی لحظه اخری ارزان و قیمت مناسب
اسلاید دوم

اسلاید اول

تاریخچه و موقعیت جغرافیایی ونیز ایتالیا

تاریخچه و موقعیت جغرافیایی ونیز ایتالیا

 

تاریخچه شکل‌گیری: این شهر به شکل امروزی، در سال هشتصد پس از میلاد مسیح به وجود آمد. تالاب ونیز در همین سال رفته رفته شکل امروزی اش را پیدا کرد. پیش از آن نیز به دلیل وجود منابع بسیار برای شکار و ماهیگیری ،افرادی در آنجا به طور پراکنده می‌زیستند و بر اساس مشاهدات تاریخی، در دوران قبل از رومیان نیز در این منطقه تمدنی با مشاغل دریایی از جمله ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی وجود داشته است.پس میتوان گفت که این شهر پیشینه تاریخی بسیار طولانی ای دارد و تمدنهای بسیاری را درون خود جای داده است.همزمان با ورود رومیان به این شهر، مشاغل از رونق بیشتری برخوردار شده و بنادر متعدد ساخته شدند . کیوجا؛ اولین بندری است که به دست رومیان در نزدیکی ونیز ساخته شد. آثار بسیاری در این شهر به جای مانده که بسیاری از آنها مربوط به تمدن رومیان است و طبق شواهد از ونیز به عنوان تفریحگاه برای سپری کردن اوقات فراغت استفاده می¬کرده اند.

موقعیت جغرافیایی؛ شهر ونیز با دریا هم سطح می‌باشد و ۱۱۸ جزیره دارد که بعضی از این جزایر بوسیله پل هایی به هم متصل می‌باشند و بعضی دیگر به صورت مجزا از بقیه هستند. بخش تاریخی شهر ونیز ایتالیا که درمرکز این شهر قرار گرفته است، به طور سنتی و از گذشته به شش بخش تقسیم شده است. نام این مناطق شش گانه عبارت است از درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو، کاستلو. این شش منطقه در دو سوی گراند کانال یا کانال بزرگ قرار گرفته اند که ۱۵۰ کانال باریکتر را به هم متصل می‌کند. جزایر مهم دیگری نیز وجود دارند که بخشی از ونیز به شمار می¬روند. این جزایر عبارتند از: مورانو که شهرت آن به دلیل هنر شیشه سازی است؛ بورانو که شهرت آن برای صنعت توری بافی و خانه های رنگی اش است؛ تورچلو که طبق گفته برخی از نظر سکونت قدیمی ترین جزیره در این منطقه است و لیدو که دوازده کیلومتر طول دارد و شهرت آن به خاطر ساحل زیبا و آرامش بی نظیر در آن است.

آب و هوای ونیز معتدل و مدیترانه ای است. زمستانها هوا حداقل سه درجه بالای صفر و تابسیتانها هوا معتدل و میانگین آن ۲۴ درجه بالای صفر و با رطوبت نسبتا زیادی می باشد.

 

 

مجری مستقیم تور ارمنستانمجری مستقیم تور مشهدمجری مستقیم تور قشم مجری مستقیم تور تایلند تور های دبینرخ تور بلغارستانتور ارزان قبرس , تور ارزان چینتور لحظه آخری گرجستانتور استانبول لحظه اخریتور مسافرتی اروپاتور سفر به فرانسهتور کیش با قیمت مناسبآفرهای تور کیش تور آنتالیا تور کوش آداسی  تور بانکوک پاتایا ,  تور ایتالیاتور اسپانیاتور آذربایجان , تور های لحظه آخری

 به یادماندنی ترین سفر را با ما تجربه کنید


تبلیغ وسط سایت