سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

تور خارجی و داخلی لحظه اخری ارزان و قیمت مناسب
اسلاید دوم

اسلاید اول

شناخت و آشنایی با تورهای مهم ایران

شناخت و آشنایی با تورهای مهم ایران

 

امروزه با توجه به مزیت های تور گردشگری استفاده از تورها بیشتر شده است و مردم ترجیح می دهند که سفرهای خود را با تور انجام دهند برخی از تورها از طرفداران بیشتری برخوردار هستند که به آن ها تورهای مهم گفته می شود، تورهای مهم معمولا هم تورهای داخلی را شامل می شوند و هم تورهای خارجی را، که هر سال گردشگران بسیاری از آن ها استفاده می کنند. از تورهای مهم در داخل کشور می توانیم به تور مشهد، تور کیش و تور قشم اشاره کنیم و از تورهای مهم خارجی نیز می توانیم به تور ترکیه، تور فرانسه، تور تایلند، تور ایتالیا و… اشاره کنیم، به همین دلیل در این مطلب سعی داریم که تورهای مهم را جهت آشنایی شما معرفی کنیم، پس در معرفی تورهای مهم، همراه ما باشید.

تور چیست؟

مطابق تعریفی که سازمان جهانی جهانگردی در مورد تور انجام داده است تور معمولاً به سفری گفته می شود که از قبل تعیین شده و توسط آژانس های مسافری برای گردشگران و متقاضیان ارائه می شود، تعریف دیگری که می توانیم از نگاه صنعت توریسم داشته باشیم، این است که عموما تورها به مجموعه ای از عناصر لازم و ملزوم برای یک سفر گفته می شود که مکمل همدیگر هستند، عناصر زیادی در تور ها هستند که با هم مرتبط هستند از جمله آن ها می توانیم به محل های اقامت، حمل و نقل ، تغذیه، جاذبه های گردشگری و مجریان تور اشاره کنیم، به طور کلی می توانیم بگوییم که تور یک سفر دسته جمعی است که امکانات آن از حمل و نقل تا محل اقامت و… توسط سازمان های مخصوص از جمله مجریان تور و آژانس های مسافرتی که از این نوع سازمان ها می باشد، تامین می شود.

انواع تور

تورها در انواع مختلفی هستند که تنوع بسیاری را شامل می شوند و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند، از جمله تورهای مهم می توانیم به تورهای ذیل اشاره کنیم:

  •  تورهای فرهنگی : این تور بیشترین سهم را در بین تورها دارد و بسیاری از تورهای مهم نیز از تورهای فرهنگی محسوب می شوند، در این تور مسافران برای بازدید از بناها، موزه ها، گالری های هنری نمایشگاه ها و… به کشور یا منطقه ای خاص سفر می کنند.
  • تورهای سلامت: گروهی از مسافران برای استفاده از تسهیلات پزشکی خاص که هم مراقبت و هم درمان را شامل می شود به کشوری که خدمات مناسب را ارائه می دهد، سفر می کنند.
  • تورهای طبیعت گردی: یکی دیگر از مواردی است که تورهای مهم بیشتر، برای آن استفاده می شود، این تورها به منظور بازدید از جاذبه های طبیعی انجام می گیرد که ممکن هدف های مختلفی از جمله هدف علمی داشته باشد.
  • تورهای مذهبی: یکی از تورهایی است که در کشور ما و کشورهای مسلمانان، مشتریان زیادی دارد و همان طور که از نام آن مشخص است برای زیارت و بازدید از اماکن مذهبی انجام می گیرد.

از دیگر انواع تورها می توانیم به تورهای ورزشی، تجاری، قومی و… اشاره کنیم که هرکدام برای اهداف خاصی انجام می گیرند.

تورهای داخلی

تورها به توجه به مقصد سفرشان به دونوع خارجی و داخلی تقسیم می شوند، تورهای خارجی همانطور که از نام آن ها مشخص است به منظور سفر به کشورهای خارجی است، در مقابل تورهای داخلی به تورهایی گفته می شود که هدف از آن بازدید از جاذبه ها و مناطق دیدنی داخلی است، یعنی به شهرها و استان های ایران انجام می پذیرد، از مهم ترین تورهای داخلی می توانیم به تور مشهد مقدس که بیشتر اهمیت مذهبی و فرهنگی دارد و به تور جزیره کیش و تور گردشگری قشم که بیشتر اهمیت طبیعت گردی دارند اشاره کنیم، قیمت تورهای داخلی از نظر مقصد و نوع بسته توریستی با همدیگر متفاوت است برای مثال قیمت تور های کیش با تورهای مشهد تفاوت دارد و حتی در بین تورهای مشهد به عنوان مثال تور لحظه آخری مشهد هوایی با تور معمولی مشهد متفاوت است و قیمت ارزانتری دارد.

تور اروپا

از تورهای مهم که در بین مردم ایران محبوبیت دارد تور اروپاست، قاره سبز اروپا، مکان های بسیار دیدنی و جذابی را دارد که هر گردشگر علاقمندی را به سوی خود جذب می کند، تور گردشگری ارمنستان در مرز ایران یکی از تورهای پرطرفدار در سال های اخیر در کشور ما بوده است، تور ترکیه، تور های قبرس و تور صوفیه بلغارستان نیز از دیگر تورهای مهم هستند، در اروپای غربی تور اسپانیا و تور فرانسه و بازدید از شهر پارس عروس اروپا و دیدن بناهای تاریخی اسپانیا بسیار لذت بخش است،

در جنوب اروپا دیدن ایتالیا به همراه شهر ونیز و آثار دیدنی و برج های مختلف خالی از لطف نخواهد بود، قیمت تورهای اروپا برای کشورهای مختلف متفاوت است برای مثال هزینه تور مسافرتی به ایتالیا با قیمت تور اسپانیا  متفاوت است و حتی شما  در صورتی که در اینترنت خوب جست و جو کنید، می توانید تور اروپا ارزان قیمت را هم پیدا کنید، برای نمونه ممکن است که از شانس شما تور فرانسه قیمت مناسب را هم به دست بیاورید.

تور ترکیه

تورهای کشور همسایه ترکیه همیشه از تورهای مهم و پر مشتری مردم ایران بوده است، از تورهای مهم کشور ترکیه که سالیانه مسافران زیادی از کشوری مختلف از آن بهره می برند می توانیم به تور های آنتالیا، تورهای کوش آداسی و تورهای استانبول اشاره کنیم، آنتالیا به خودی خود و تنها به عنوان مرکز گردشگری ترکیه نامیده می شود، بندر کوش آداسی نیز همیشه مسافرانی را از ایران دارد و به راحتی می توان از این بندر به جزیره زیبای ساموس یونان با قایق موتوری حرکت کرد، شهر استانبول هم به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی همیشه مدنظر توریست ها بوده است، این شهر از برترین شهرهای گردشگری جهان از لحاظ میزان گردشگر می باشد. قیمت تورهای شهرهای مختلف ترکیه با هم متفاوت است قیمت تور کوش آداسی نسبت به قیمت تور آنتالیا متفاوت است، در اکثر موارد تورهایی برای کشور ترکیه وجود دارد که از قیمت نسبتا مناسبی نسبت به قیمت های معمولی برخوردار هستند، تور لحظه اخر استانبول که از نظر قیمت بسیار مناسب می باشد، از این نوع تورهاست.

تور دبی

از جمله تورهای مهم تور های دبی است، تورهای دبی در سال های اخیر در بین مردم ایران طرفداران زیادی را پیدا کرده است، از آنجا که دبی به شهری مدرن تبدیل شده است جاذبه های توریستی بسیار جالبی در آن ایجاد شده است که شاید در آسیا بی نظیر است. دبی به عنوان بزرگترین شهر امارات به عنوان شهر آسمان خراش ها نیز معروف است و چندین مورد از آسمان خراش های زیبای دنیا را دارد که با آن ها معماری پیشگام خود را در معرض نمایش گذاشته است.

شهر دبی هر ساله در ماه ژانویه یک جشنواره خرید دارد که کل شهر را تبدیل به یک فروشگاه بزرگ می کند و معمولا این فستیوال از همه جای دنیا گردشگر جذب می کند.

تور چین

امروزه چین به واسطه رشد اقتصادش به یکی از قطب های اقتصادی جهان تبدیل شده است و صنعت توریسم این کشور نیز رشد چشمگیری داشته است، از آن رو تور چین نیز از تورهای مهم محسوب می شود. با تور چین در واقع شما در یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان حاضر می شوید، بر اساس بررسی ها قدمت تمدن چین به هفت هزار سال پیش بر می گردد و کاوش ها نشان می دهد که تمدن ابتدائی در چین در کنار رودهای یانگ تسه شکل گرفته است.

در سفر  به چین، شکی نیست که به دیدن دیوار تاریخی چین خواهید رفت، در نظر داشته باشید که بهترین شهرای توریستی چین شهرهی پکن، گوانگجو و شانگهای هستند، البته مناطق و روستاهای بسیاری نیز وجود دارند که از نظر تاریخی مهم هستند.

تورهای چین با توجه به نوع بسته توریستی قیمت های متفاوتی را دارند و اگر شما کمی در اینترنت و سایت ما جست و جو کنید به تور لحظه آخری برخورد خواهید کرد که شاید تور چین ارزان قیمت را هم شامل شود.

تور گرجستان

تور های گرجستان نیز از دیگر تورهای مهم محسوب می شود، خاصیت تورهای مهم از جمله تور گرجستان این است که انتخاب را برای مسافران جدید راحت تر می کند، گرجستان یک کشور اوراسیایی است، جغرافیا این کشور به گونه ای است که قسمتی از آن در قاره اروپا و بخشی از آن نیز در قاره آسیا قرار دارد.

اگر در بین تورهای مهم تور گرجستان را انتخاب کرده اید  حتما به جاذبه های گردشگری و دیدنی های این کشور از جمله قلعه ناریکالا، کوه کازبک، شهر سنگی اوپلیستیخه، کلیسای ترینیتی گرگتی، متسختا، تفلیس و … سر بزنید و از سفر به این کشور لذت ببرید.

تور تایلند

از دیگر تورهای مهم نیز می توانیم به تور تایلند اشاره کنیم البته در کشور تایلند تور پوکت و پاتایا از تورهای مهم و منحصر به فردی محسوب می شوند که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کنند، جزیره پوکت در جنوب غربی کشور تایلند واقع است و به گفته خیلی از علاقه مندان گردشگری از افسانه ای ترین مناطق توریستی جهان می باشد، شهر پاتایا نیز در ساحل شرقی تایلند واقع شده است اگر در بین تورهای مهم شهر پاتایا را انتخاب کردید حتما به جزیره مرجان، آکواریوم و دنیای زیر آب، کوه بودا، باغ وحش ببرها، باغ استوایی، موزه ریپلی، تور گیبون و … سر بزنید.

در داخل کشور و در بین تورهای مهم از جمله تورهای تایلند مجری تور تایلند را دارند و شما می توانید از خدمات آن ها استفاده کنید.

تور آذربایجان

تور آذربایجان نیز یکی دیگر از تورهای مهم برای مردم ایران است که معمولاً با توجه به نزدیکی و مناسب بودن قیمت های آن، سفرهای زیادی را به این کشور انجام می دهند، اگر می خواهید در طول مسیر از کشور آذربایجان و شهرهای آن لذت ببرید حتما تور زمینی آذربایجان را انتخاب کنید.به یادماندنی ترین سفر را با ما تجربه کنید


تبلیغ وسط سایت