سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

تور خارجی و داخلی لحظه اخری ارزان و قیمت مناسب
اسلاید دوم

اسلاید اول

مراکز گردشگری قبرس را بشناسیم

مراکز گردشگری قبرس

موزه و زندان نامیک کمال؛ این مجموعه شامل زندانی است که دوطبقه دارد و از سنگ برشی ساخته شده در دوران عثمانی ها در قبرس روی قصر ونیدیک ساخته شده است. نامیک کمال شاعر نامدار ملی ترک بوده است در سال ۱۸۷۳ میلادی پس از نمایش نخستین تئاتر خود به نام وطن به اینجا تبعید شد و ۳۸ ماه از عمر خود را در این زندان سپری کرد. در طبقه همکف این زندان یک سلول مستطیل شکل به همراه در کوچکی که به حیاط قصر ونیزی باز می شود وجود دارد. نامیک کمال در بدو ورود به ماگوستا ابتدا در طبقه اول زندان روزگار رو سپری کرده و بعدش با اجازه استاندار وقت قبرس به طبقه دوم انتقال یافت. در قسمت کناری ساختمان پله هایی قرار دارند که شما را به طبقه دوم می رساند.
مسجد سلیمیه؛ دیدن از مسجد سلیمیه، که در ادیرنه واقع شده است را می باییست از اولویت های بازدیدی تور قبرس است.ساخت این بنای ماندگار به زمان سلطان سلیم دوم باز می گردد. سلطان سلیم، پسر سلطان سلیمان فرمان بنا نهادن این مسجد را صادر کرد. وی به معمار مشهور آن زمان یعنی سینان دستور داده بود تا از بهترین مصالح و مواد موجود در ساختن این بنا بهره ببرد.وی همچنین درخواست داشت که از هنرهای اصیل عثمانی در این مسجد استفاده شود. این مسجد در قرن ۱۶ ساخته اما متاسفانه سلطان سلیم شانس دیدن بنای کامل شده را نداشت و قبل از اتمام آن، درگذشت. مسجد سلیمیه متشکل از گنبدی زیبا و ۴ مناره باریک است که مجموعاً این اثر را از بقیه آثار متمایز می کند.
صومعه بلاپاس؛ این صومعه در نشانگر و سمبل هنر معماری بسیار زیبای قوم آلمانی گوتیک است که در کوه های معروف پنج انگشت واقع در گیرنه، بنا شده است. این مکان ترکیبی از یک فضای بی نظیر و رمانتیک است. ترجمه لغوی نام این سازه به معنی کلیسای صلح و آرامش است.

 

 

پیاده روی در حیاط پشتی و بازدید از اتاق ها و خوابگاه ها، و جایگاه پادشاهی قبرس به طور قطع شما را به سفری به صد سال پیش خواهد برد. اگر به قصد سیاحت تاریخی به تور قبرس می¬روید، صومعه بلاپس به طور قطع می تواند از مکان¬های مناسب برای بازدید باشد؛ زیرا این مکان گنجینه هنرهای اروپا است و در تمام کشورهای اروپایی معروف است.
مسجد لالا مصطفی پاشا؛ کلیسای اس،تی نیکولاس که اکنون به عنوان مسجدی قدیمی و تاریخی در قبرس وجود دارد، از قدیمی ترین آثار درفاماگوتسا است. در زمان فتح این کشور توسط عثمانی ها کلیساها تبدیل به مسجد شدند؛ سپس مناره ها نیز به مسجدها اضافه شدند. به دلیل اینکه این آثار تبدیل به عبادتگاه مسلمانان شده بود، مجسمه های سنگی و نقاشی های آبرنگی که بر روی تمام دیوارها کشیده شده بود را از بین بردند. و امروزه نیز کاملاً این بنا به شکل مسجد است.
بندر گیرنه؛ شهر گیرنه، از زیباترین شهرهای قبرس شمالی است و جمعیت آن حدود ۱۳۰۰۰ نفر است و جاذبه های گردشگری فراوانی در آن قرار دارد. در این شهر، بندرگاهی ساخته شده که معروف به بندرگاه گیرنه است. دراطراف این بندر ، رستوران ها، مغازه ها، و در مراکز رفاهی بسیاری برای گردشگران قرارگرفته است. ساختن این بندرگاه به دست ونیزیان انجام شده و آن ها با هدف مقابله در برابر عثمانی¬ها این بندر را ساختند. اما در پایان علی رغم تلاش¬های بسیار، متاسفانه مجبور شدند شهر را به عثمانی ها واگذار کنند.

 

 

 

 

 

رزرو تور ارمنستانتور لحظه آخر مشهدتور داخلی قشم قیمت تور ارزان تایلندتور ارزان دبی , تور بلغارستانتور قبرستور چین تور گرجستان تور استانبول ,  تور اروپا تور فرانسهتور ارزان قیمت کیش نرخ تور کیشهزینه تور آنتالیا , تور کوش آداسیتور پاتایا پوکتهزینه سفر به ایتالیا با تورقیمت تور آذربایجان باکوتور داخلی لحظه آخری

 به یادماندنی ترین سفر را با ما تجربه کنید


تبلیغ وسط سایت