مکانهای دیدنی ارمنستان - سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir
سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

تور خارجی و داخلی لحظه اخری ارزان و قیمت مناسب
اسلاید دوم

اسلاید اول

مکانهای دیدنی ارمنستان

مکانهای دیدنی ارمنستان

معبد گارنی :قدمت بنای این قلعه به هایک ناهابت برمیگردد و با نام گارنیک نوه هایک نامگذاری شد. رودخانه گارنی نیز در نزدیکی و جنوب شرقی ایروان و در محدوده ی استان کوتایک قرار گرفته است. این منطقه به علت شرایط آب و هوای طبیعی به خصوص در ارمنستان، شکارگاه خصوصی پادشاهان در اعصار گوناگون بوده است. این مجموعه دیدنی از بنای اصلی معبد ، یک حمام اختصاصی و نیز یک تخته سنگ که شناسنامه معبد گارنی است در آن قرار گرفته است.

کلیسای گغارت :این کلیسا در جنوب شرقی ایروان و ساحل شرقی رودخانه ی آزاد و در دره ی گغارت قرار گرفته است. بنای این کلیسا در دو دوره¬ی زمانی متفاوت ساخته شده است و دو بخش اصلی دارد. در ابتدای قرن سیزدهم این منطقه جزء املاک خصوصی خاندان زاکریان بوده. پس از مدتی خاندان پروشیان این مکان را از خاندان زکریان خریداری کرده و به یک معمار فرمان ساخت بنای کلیسای درونی را دادند. در اواخر قرن سیزده کلیسای درونی ساخته شد که ۳ بخش اصلی دارد. یک بخش از این بخش ها آرامگاه سلسله ی پروشیان است.این کلیسا از مکانهای دیدنی ارمنستان است که گردشگران بسیاری از آن بازدید میکنند.
کلمه گغارت به معنای نوعی نیزه است که یک پایه ی چوبی دارد و در نوک آن یک آهن تیز تخت قرار گرفته است . قدمت وجود این نیزه به زمان به صلیب کشیدن حضرت مسیح برمیگردد و برای مسیحیان آشنا و مقدس محسوب می شود . این نیزه را تاتوس اراکیال در اواسط قرن سیزده به ایری وانک، با نام قدیم گغارت اورد و از ان پس به این نام معروف گشت.

 

شهر مذهبی اجمیازین :این شهر در غرب ایروان قرار گرفته است و امروزه چهارمین شهر بزرگ ارمنستان به حساب می¬آید . این شهر، مرکز روحانیت ارمنستان و محل سکونت اسقف اعظم می باشد. اجمیازین، در قرن ۳ و ۴ قبل از میلاد ساخته شده و در قدیم واقاشابات نام داشت.واقاشابات در آن زمان پایتخت کشور ارمنستان بوده است. ارمنستان قدیمی¬ترین و باستانی¬ترین کشور مسیحیت در دنیاست که با به رسمیت شناختن مسیحیت بسیار پیشرفت کرده است. از مهم ترین پیشرفت هایش می¬توان به رونق گرفتن شهرهایش و پیدایش خط ارمنی اشاره کرد.
شهر جرموک :در شمال شرقی ارمنستان قرار گرفته است. این شهر دارای طبیعت بکر و چشم¬گیر ، آب و هوای پاک و چشمه آب گازدار جرموک است. این جاذبه ها ،همه ساله در فصل تابستان گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند. آب چشمه جرموک آشامیدنی است و خواص درمانی زیادی دارد و از قرون وسطی تا کنون آب درمانی زیادی در آن کشف شده است. این شهر از مکانهای دیدنی ارمنستان است و مردم زیادی به آن علاقه نشان میدهند.

 

 

تور ارمنستان ارزانتور مشهد لحظه آخریتور قشم لحظه آخری , تور تایلند لحظه آخریرزرو تور دبیتور های بلغارستانتور قبرس جنوبی , تور مسافرتی چین تور گرجستان ارزانتور ارزان قیمت استانبولتور دور اروپانرخ تور فرانسهکیش تور لحظه آخریتور های ارزان کیشتور لحظه آخری آنتالیاقیمت تور کوش آداسیقیمت تور پاتایا پوکت ,  قیمت تور ایتالیاقیمت تور اسپانیا , قیمت تور آذربایجانتور لحظه آخری

 به یادماندنی ترین سفر را با ما تجربه کنید


تبلیغ وسط سایت