سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

سایت تور های لحظه آخری داخلی و خارجی ارزان|MiliTour.ir

تور خارجی و داخلی لحظه اخری ارزان و قیمت مناسب
اسلاید دوم

اسلاید اول

مکان های دیدنی استانبول را بیشتر بشناسید

مکان های دیدنی استانبول را بیشتر بشناسید

 

کاخ دولما باغچه نیز از جاذبه های گردشگری برتر استانبول محسوب می¬شود. این مکان کاخ بزرگی است که به سبک معماری فرانسوی در ساحل قسمت اروپایی بسفر ساخته شده. در این کاخ یک سالن بزرگ قرار دارد که ۵۶ ستون و یک چلچراغ بزرگ دارد و توسط ملکه ویکتوریا به ترکیه اهدا گردیده است. این کاخ در گذشته محل نگهداری پرنده های زیادی بود که برای لذت پادشاه از نقاط مختلف جهان به این مکان آورده و نگهداری میشدند. در این کاخ تمام ساعت ها روی ۹:۰۵ ایستاده اند. این ساعت زمانی را نشان میدهد که بنیانگذار ترکیه، آتاتورک، در کاخ دولما باغچه درگذشت.

 

از دیگر مساجد معروف ترکیه می توان به مسجد سلطان احمد اشاره کرد. این مکان دیدنی از شگفت انگیزترین معماری های اسلامی است و به دستور سلطان احمد بنا شد. پس از فوت وی را در آنجا دفن کردند و نام این مسجد را سلطان احمد گذاشتند. شهرت این مسجد به علت کاشی های آبی رنگ آن است و به همین دلیل یه آن مسجد آبی یا مسجد کبود هم می¬گویند. این مسجد دارای شش مناره بزرگ است و به همین دلیل از فواصل زیاد نیز قابل مشاهده است. در ورودی مسجد زنجیرهای نمادینی آویزان شده اند. دلیل آویزان کردن آنها این است که افرادی که برای عبادت به آنجا می¬آیند در ابتدا سر خود را خم کنند و به نشانه احترام حالت رکوع به خود بگیرند.

کاخ بیلربی: این کاخ دارای منظره ای بسیار زیبا که بوسیله گلهای مگنولیا پوشیده شده است یکی از زیباترین مکانهای گردشگری استامبول است در زمان سلطان عزیز در قرن نوزدهم ساخته شده و کاخی ییلاقی است که برای پذیرایی تابستانی از مهمانان خاص مورد استفاده قرار میگرفته ملکه “اژنی” از فرانسه یکی از همین مهمانها بوده است این کاخ دارای تزئیناتی منحصر به فرد با فرشها و لوسرها و گلدانها و… بسیار زیبا می باشد. این کاخ در قسمت آسیایی استامبول واقع شده است .

موزه‌ سدبرک حانیم: این موزه مجموعه ای از نفیس ترین و قدیمی ترین آثار مربوط به بیش از هشت هزار قبلاولین موزه‌ خصوصی ترکیه می باشد. این موزه از بهترین و مهمترین جاهای دیدنی استانبول لقب گرفته است. مجموعه‌ پر ارزشی از هنرهای آناتولیایی، شامل عتیقه‌ها و آثاری با قدمت بیش از ۸ هزار سال در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

 

 

 

 

تور گردشگری ارمنستانتور لحظه آخری مشهد هواییتور گردشگری قشممجری تور تایلندتور دبی ارزانتور ارزان بلغارستانتور مسافرتی قبرس , تور گردشگری چینآفر تور گرجستان  , تور های استانبول مجری مستقیم تور اروپامجری مستقیم تور فرانسهتور مسافرتی کیش , آفر تور کیشپکیج تور آنتالیاتور ارزان کوش آداسیتور پوکت و پاتایاتور ایتالیا قیمتهزینه تور اسپانیا تور آذربایجان باکو تور ارزان لحظه آخریبه یادماندنی ترین سفر را با ما تجربه کنید


تبلیغ وسط سایت